Aktualności

29-07-2011

Engel na stadionie

Engel na stadionie

- Jak wybudujecie tu jeszcze hotel, to będzie to jeden z najlepszych ośrodków treningowych w kraju – powiedział Jerzy Engel, były trener reprezentacji Polski w piłce nożnej, który 28 lipca zwiedzał stadion na siedleckich Błoniach. Były selekcjoner spotkał się także z władzami Siedlec.

Jerzy Engel przyjechał do Siedlec wspólnie z legendą piłkarską warszawskiej Polonii Jerzy Piekarzewski, który jest honorowym prezesem stołecznego klubu, Stanisławem Kanderem, działaczem Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej i Dariuszem Kowalczykiem. Gościom towarzyszył Grzegorz Wędzyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Miasta i jednocześnie trener siedleckiej Pogoni. Goście spotkali się z władzami miasta reprezentowanymi przez prezydenta Wojciecha Kudelskiego, przewodniczącego Rady Miasta Piotra Karasia i sekretarza Miasta Siedlce Sławomira Marchela. Na oddanym przed miesiącem do użytku stadionie przy ul. Jana Pawła II Jerzy Engel dokładnie zwiedził obiekt. Interesowały go wszystkie niuanse techniczne: szatnie dla zawodników, pomieszczenia dla sędziów i obserwatorów, parkingi, nagłośnienie, stan murawy. – To bardzo ładny obiekt, na którym już teraz z powodzeniem może rozgrywać swoje mecze reprezentacja U 19 - powiedział trener Engel. - Na poważniejsze mecze musi być już znacznie większa widownia. Ze swojej strony będę polecał siedlecki obiekt na zgrupowania różnych reprezentacji i klubów. Jak powstanie tu jeszcze hotel to będzie to piękny ośrodek piłkarski.

Już 31 sierpnia o godz. 17.00 na siedleckim stadionie rozegrany zostanie mecz sparingowy polskiej kadry U-19 z Białorusią. Organizatorem meczu jest OZPN Siedlce współpracując z MKP Pogoń. Natomiast 6 września (wtorek) o godzinie 17:00 siedlecka Pogoń zagra mecz towarzyski z Legią Warszawa. A jeszcze w sierpniu kibice będą mogli obejrzeć kolejne mecze II ligi. 6 sierpnia Pogoń będzie grała ze Stalą Rzeszów, 20 sierpnia ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, a 27 sierpnia z Wisłą Puławy. Wszystkie mecze o godz. 17.00.

Źródło: dd

« Powrót