Aktualności

27-07-2011

Siedlce wyróżnione przez "Rzeczpospolitą"

Siedlce wyróżnione przez "Rzeczpospolitą"

Miasto Siedlce zostało laureatem Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej" 2011 w kategorii "Najlepsze Miasto" na prawach powiatów. Jest to wyróżnienie przyznawane miastom, które najbardziej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia, przy jednoczesnym zachowaniu reguł odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego - czytamy w "Rz".

Miasta były klasyfikowane w dwóch etapach. Najpierw wybrano te, które najlepiej zarządzały finansami w latach 2007 - 2010 przeprowadzając najwięcej inwestycji. W drugiej części eliminacji punktowano dynamikę wzrostu wydatków majątkowych z uwzględnieniem wykorzystania środków unijnych, wartość pozyskanych środków UE w przeliczeniu na mieszkańca, zadłużenie samorządów w stosunku do dochodów oraz wskaźniki takie jak rozwój transportu, łączności i ochronę środowiska. Klasyfikację oparto o dane pochodzące z Ministerstwa Finansów.
Siedlce znalazły się w drugim etapie do którego w sumie zakwalifikowały się 564 samorządy z całej Polski. Ostatecznie klasyfikacja objęła 64 ośrodki na prawach powiatu, które spełniły wysokie kryteria rankingu. Nasze miasto zdobyło 49,87 punktów i uplasowało się na 32 miejscu, wyprzedzając min. Białą Podlaską, Gliwice a także Ostrołękę. Liderem rankingu okazał się Poznań który w sumie zdobył 72,71 punktów rankingowych.

 

Źródło: pm

Załączniki:

« Powrót