Aktualności

22-07-2011

Olimpiada Młodzieży w Kolarstwie Szosowym

 Olimpiada Młodzieży w Kolarstwie Szosowym

W miniony weekend 22-24 lipca na ulicach miasta i powiatu siedleckiego rywalizowali młodzi kolarze z całej Polski w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kolarstwie Szosowym.

Wyścigi objęte były honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce, Ministra Sportu i Turystyki a także Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Głównym organizatorem imprezy był WLKS Siedlce, który w tym roku obchodzi Jubileusz 35 – lecia swego istnienia.

Uroczystej inauguracji wyścigu dokonał w piątek wiceprezydent Jarosław Głowacki. Tego dnia rozegrano konkurencje jazdy indywidualnej na czas w kategorii juniorów i juniorek młodszych. Wśród dziewcząt, najlepszy rezultat uzyskała Alicja Ratajczak (UKS Jedynka Limaro Kórnik). Zawodniczka z Wielkopolski, pokonała o 5 sekund Bogumiłę Dziuba (LKS Warmia Biskupiec) oraz Łucję Pietrzak (UKS Koźminianka Koźminek), która do złota straciła 13 sekund.

Wśród chłopców, najlepiej poradził sobie Gracjan Szeląg zawodnik GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne. Srebro, ze stratą zaledwie 1 sekundy, powędrowało do Mateusza Kazimierczaka (GKS Opty Mazowsze). Brąz to kolejny medal Tarnovii, który ze stratą 4 sekund do klubowego kolegi wywalczył Marcin Karbowy.

Główne konkurencje olimpiady miały miejsce w niedzielę. Wówczas rozegrano wyścigi ze startu wspólnego w kategorii juniorów i juniorek młodszych. Kolarze ścigali się na pętli  biegnącej z Siedlec przez Domanice do Seroczyna skąd powracali przez Wodynie i Skórzec na metę, która znajdowała się w Siedlcach na ul. Artyleryjskiej.  Jako pierwsza linię mety przekroczyła Aleksandra Sołgała z Żyrardowa zdobywając Mistrzostwo Polski. W gronie juniorów tryumfował Paweł Madrak z Grudziądza i to on od niedzieli jest aktualnym Mistrzem Polski.

Uroczystej dekoracji zwycięzców dokonali wiceprezydent Jarosław Głowacki i wiceprzewodniczący Rady Miasta Bogumił Kacprzak. Podczas zawodów obecny był również wiceprezes Polskiego Związku Kolarskiego odpowiadający za szkolenie młodzieży.

Nad bezpieczeństwem kolarzy czuwali siedleccy policjanci, którzy zabezpieczyli trasy wyścigów.

« Powrót