Aktualności

11-02-2011

Przetargi na budowę Aquaparku ogłoszone

Przetargi na budowę Aquaparku ogłoszone

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce ogłosiła dwa przetargi: na finansowanie i na budowę Aquaparku na siedleckich błoniach. Finansowanie inwestycji ma odbyć się w formie długoterminowego kredytu inwestycyjnego w wysokości 25 mln zł. Budowa ma rozpocząć się na początku maja, a zakończyć 31 października 2012 roku.

Siedlecki Aquapark będzie miał trzy kondygnacje. Najważniejsze obiekty zlokalizowano na parterze obiektu. Będzie tam basen pływacki o wymiarach 25 x 21 m z ośmioma torami pływackimi i widownią. Obok powstanie basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi oraz z czterema torami do nauki pływania. Dzieci będą miały do dyspozycji brodzik z atrakcjami wodnymi. Na parterze zlokalizowane zostaną także dwie zjeżdżalnie, jacuzzi oraz sauny - sucha i parowa. Będą tam także szatnie: damska, męska i dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia ratowników, recepcja i restauracja.
Na piętrze Aquaparku projektanci umieścili czterotorową kręgielnię z barem, salę szkoleniową, galerię z widokiem na halę basenową, pomieszczenia do gry w bilard i zaplecze administracyjne. W podpiwniczeniu obiektu zlokalizowano pomieszczenia techniczno - technologiczne i zaplecze socjalne obsługi. Przetarg uwzględnia także wybudowanie dróg dojazdowych i parkingów. (dd)

Źródło: dd

Załączniki:

« Powrót