Aktualności

04-02-2013

Bezpieczne Ferie w świetlicy Caritas

Bezpieczne Ferie w świetlicy Caritas

W poniedziałek, 4 lutego siedleccy policjanci wraz z pracownikiem WORD, w ramach prowadzonej na terenie garnizonu mazowieckiego akcji „Bezpieczne Ferie” odwiedzili dzieci z Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej.

Tegoroczne Ferie Zimowe w woj. mazowieckim są na półmetku. Podczas ich trwania nie wszyscy mieli okazję wyjechać na zimowiska i wolny od zajęć szkolnych czas spędzali w miejscu zamieszkania. Z myślą o nich siedlecka komenda przygotowała i prowadziła szereg spotkań profilaktyczno – edukacyjnych. Ich celem jest ograniczenie liczby wypadków wśród wypoczywających uczniów oraz zapewnienie im atrakcyjnego spędzenia wolnego od nauki czasu. Jedno z nich odbyło się dzisiaj (04.02) na terenie Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritasu Diecezji Siedleckiej. Wśród atrakcji przygotowanych dla podopiecznych świetlicy znalazły się konkursy dotyczące bezpieczeństwa, w których każdy ze zwycięzców otrzymywał nagrodę.

Kolejnym punktem programu była rozmowa profilaktyczna z dziećmi, którą przeprowadził funkcjonariusz WRD KMP w Siedlcach. Policjant poruszył szereg tematów związanych z bezpieczeństwem podczas zimowych zabaw na lodzie i śniegu. Opowiadał też jak właściwie zachować bezpieczeństwo w domu, na podwórku i na ulicy. Każdy z uczestników spotkania mógł również spróbować swych sił na symulatorze jazdy skuterem.
Na zakończenie, uczestnicy otrzymali od organizatorów upominki, które będą nie tylko pamiątką tego spotkania, ale także sposobem na pamiętanie o zasadach bezpieczeństwa.
Autor: nadkom. Jerzy Długosz
KMP w Siedlcach
 

« Powrót