Aktualności

08-06-2011

Nowe mieszkania komunalne na Młynarskiej 14

Nowe mieszkania komunalne na Młynarskiej 14

8 czerwca oddano do użytku 12 nowych mieszkań komunalnych w bloku przy ul. Młynarskiej 14. To pierwsze z mieszkań jakie powstały w ramach siedleckiego programu budownictwa komunalnego.

Uroczystego przekazania kluczy mieszkańcom dokonali Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski oraz Andrzej Kuć prezes firmy Akpol, która wybudowała blok. Na otwarciu obecni byli również Przewodniczący Rady Miasta Siedlce Piotr Karaś i Wiceprezydent Anna Sochacka. Budynek poświęcił proboszcz parafii Ducha Świętego ks. kanonik Janusz Wolski.
Nowe mieszkania wyposażone są we wszystkie media, posiadają również kuchenki gazowe, zlewozmywaki i armaturę łazienkową. Ponadto budynek został wyposażony w wyciąg do przewozu osób niepełnosprawnych. Lokatorzy zamieszkają w 37, 48 i 66 metrowych mieszkaniach, których jest po cztery w każdym typie metrażowym.
Budowa mieszkań była możliwa dzięki uchwalonemu przez Radę Miasta Siedlce Programowi Budownictwa Komunalnego, który zakłada budowę 320 mieszkań w okresie od 2010 do 2015 roku. Pierwszym etapem realizacji programu była budowa oddanych lokali przy Młynarskiej. W chwili obecnej rozpoczęto inwestycję kolejnego bloku (54 lokale) na osiedlu Spokojna - Tetmajera. Zaplanowana jest jeszcze budowa dwóch domów na tym osiedlu, jeden będzie miał 46 mieszkań drugi 53. W sumie w ciągu najbliższych dwóch lat powstanie 165 mieszkań. Dalsza realizacja programu uzależniona będzie od sytuacji budżetowej miasta.

« Powrót