Aktualności

13-06-2011

Romeo i Julia na finał Dni Siedlec

Romeo i Julia na finał Dni Siedlec

Pięknym akcentem zakończyły się tegoroczne Dni Siedlec. Centrum Kultury i Sztuki wspólnie z włoskimi artystami przygotowało spektakl Romeo i Julia. W magicznej oprawie tańczących, rozświetlonych fontann i laserów, tancerze teatru tańca Caro Dance przenieśli nas do Verony, gdzie dwa skłócone rody stanęły na drodze miłości najbardziej znanej na świecie pary kochanków.

Julię zagrały Natalia Jóźwiak - taniec i Karolina Borkowska - dubbing. Odtwórcami roli Romea byli Brian Poniatowski - taniec i Robert Protasewicz - dubbing, ojca Laurentego zagrał Jakub Mędrzycki. W rolę narratora wcielił się Dyrektor CKiS Mariusz Orzełowski, choreografie przygotowała Iwona Orzełowska całość wyreżyserował Damiano Parolini, we współpracy z Waldemarem Koperkiewiczem.
"Tyle zachwytu" to hasło tegorocznych Dni Siedlec. Rzeczywiście nie ma w tym przesady Festiwal Teatru, Wody, Światła, Ognia i Laserów dostarczył nam niezapomnianych wrażeń. Zaczęło się w środę 8 czerwca od projekcji Zemsty Aleksandra Fredry z 1956 roku. Wśród kreacji na wodnym ekranie podziwialiśmy znanego siedlczanina Jacka Woszczerowicza, który zagrał rejenta Milczka.
W piątek, 10 czerwca, w rocznicę wizyty Ojca Św. w Siedlcach obejrzeliśmy film "Miłość jest najważniejsza," przedstawiający przesłanie pontyfikatu bł. Jana Pawła II. Wysłuchaliśmy również fragmentów z płyty "Śpiewnik Papieski" w wykonaniu Teatru ES, Chóru Miasta Siedlce, Orkiestry Teatru ES. sł. Karol Wojtyła, muz. Waldemar Koperkiewicz.
Sobota należała do muzyki hip hop i dance. Tym razem na Skwerze Kościuszki królowały nowoczesne rytmy muzyki młodzieżowej. W wykonaniu tancerzy Caro Dance - finalistów konkursu You Can Dance obejrzeliśmy wspaniałe pokazy tańca. Całość zakończył spektakl świateł i laserów do muzyki filmowej.
Festiwal Teatru, wody, światła, ognia i laserów, to pierwsze takie widowisko w Siedlcach. Polsko włoska produkcja podbiła serca mieszkańców naszego miasta, którzy licznie wzięli udział w pokazach.

« Powrót