Aktualności

18-06-2011

Mistrzostwa Polski dla LUZ-u. Juniorzy Caro Dance z tytułami Mistrzów Polski

18 i 19 czerwca odbywały się w Twardogórze Krajowe Mistrzostwa International Dance Organizations w kategoriach: Polski Show Dance, Street Dance Show, Mini Production, które były eliminacjami do mistrzostw Europy i Świata.

Siedlce reprezentował zespół LUZ, prowadzony przez Joannę Woszczyńską. W Mistrzostwach Polski brała udział 56 osobowa grupa tancerzy, która triumfowała we wszystkich kategoriach.
Po pierwszym dniu, w skład reprezentacji Polski zostali powołani tancerze Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ w następujących kategoriach:
Łukasz Dmowski w kategorii solo chłopcy do 11 lat - zdobył tytuł: Mistrz Polski
Jan Kabat - zdobył tytuł I v-ce Mistrz Polski
Kinga Mańkowska i Wiktoria Urban IV miejsce - trzecie wicemistrzynie Polski w kategorii duety do 11 lat:
Łukasz Dmowski, Katarzyna Garbarczyk, Julia Głuchowska, Jan Kabat, Kinga Mańkowska, Adriana Moskwiak, Wiktoria Urban - II wicemistrzostwo Polski w kategorii - Miniformacja do 11 lat
Formacja Dance Show do 11 lat /19 osób/ za układ: Świat Moli - vice Mistrzowie Polski
Piotr Gozdek Pierwszy vice Mistrz Polski w kategorii: solo chłopcy 12-15 lat
Największy sukces w najtrudniejszej kategorii Show Dance powyżej 16 lat, tytuł Mistrza Polski zdobyła licząca 13 osób formacja Alternatywny Teatr Tańca LUZ, za układ Lacrimoza Marta Andrzejewska, Joanna Bujalska , Karolina Cabaj ,Urszula Jasnowska ,Patrycja Kałużyńska, Igor Leonik, Aleksandra Michalik , Paulina Pilarska ,Żaneta Płudowska, Aleksandra Cyga, Bartosz Woszczyński, Dawid Zdzieborski ,Agnieszka Żółkowska .
Autorką wszystkich choreografii jest kierownik artystyczny, założycielka i choreograf Alternatywnego Teatru Tańca LUZ i Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ Joanna Woszczyńska
Mistrzostwa Świata, na które zakwalifikowali się siedleccy tancerze już 14 lipca na Gibraltarze.

Sukcesy tancerzy grup dziecięcych i juniorskich na Mistrzostwach Polski Show Dance w Twardogórze to kolejne osiągnięcia najmłodszych adeptów tańca w Siedlcach. Mistrzostwo Polski zdobyła Mini Formacja Juniorów Caro Dance, Konrad Plak został Mistrzem Polski Solo Juniorów, Piotr Mokrzecki zdobył Wicemistrzostwo Polski w kategorii dziecięcej, Karolina Bartoń została Wicemistrzynią Polski Show Dance Juniorek, Formacja CaroDance Juniorzy zdobyła brązowy medal, Szymon Pasterski i Joanna Sokół, dla których był to debiut w tej kategorii zdobyli odpowiednio srebrny i brązowy medal.
Seniorzy Caro Dance nie startowali w mistrzostwach, gdyż są aktualnymi Mistrzami Świata i będą bronić tytułu.