Aktualności

06-07-2011

Umowa na realizację siedleckiego Aquaparku

Umowa na realizację siedleckiego Aquaparku

6 lipca w Urzędzie Miasta podpisano umowy na realizację siedleckiego Aquaparku. Wykonawcą obiektu będzie firma Zambet z Pułtuska a nadzór inwestorski sprawować będzie warszawski Bud-Inwent. Budowa ruszy już 12 lipca a oddanie obiektu do użytku planowane jest na początku roku 2013.

Całość inwestycji zamknie się w kwocie 35 milionów złotych.
W spotkaniu uczestniczyli prezydent Wojciech Kudelski, prezes Agencji Rozwoju Miasta Mirosław Pawłowski i członek zarządu Andrzej Niedziółka. Ze strony Zambetu umowę podpisał prezes firmy Arkadiusz Dukalski. Kompleksowy nadzór inwestorski zapewni warszawska firma Bud-Inwent, na który umowę podpisał jej prezes Cezary Wąsowski. Obie firmy to doświadczeni wykonawcy, z wieloletnią praktyką w branży budowlanej. Firma Bud-Inwent prowadziła nadzór nad budową stadionu Legii Warszawa, ma w swoim dorobku również obiekty pływackie. Firma Zambet budowała baseny w Pułtusku oraz Mławie, wykonała również budynki administracji publicznej a także hale sportowe.
Po zakończeniu prezentacji i podpisaniu umów prezydent Wojciech Kudelski powiedział, że Siedlce to ważny punkt na mapie polskich inwestorów i przedsiębiorców, a budowa Aquaparku to jedna z największych inwestycji jaka będzie prowadzona na terenie miasta.
Siedlecki Aquapark będzie miał trzy kondygnacje. Najważniejsze obiekty zlokalizowano na parterze obiektu. Będzie tam basen pływacki o wymiarach 25 x 21 m z ośmioma torami pływackimi i widownią. Obok powstanie basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi oraz z czterema torami do nauki pływania. Dzieci będą miały do dyspozycji brodzik z atrakcjami wodnymi. Na parterze zlokalizowane zostaną także dwie zjeżdżalnie, jacuzzi oraz sauny - sucha i parowa. Będą tam także szatnie: damska, męska i dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia ratowników, recepcja i restauracja.
Na piętrze Aquaparku projektanci umieścili czterotorową kręgielnię z barem, salę szkoleniową, galerię z widokiem na halę basenową, pomieszczenia do gry w bilard i zaplecze administracyjne. W podpiwniczeniu obiektu zlokalizowano pomieszczenia techniczno - technologiczne i zaplecze socjalne obsługi.

« Powrót