Aktualności

11-03-2011

PodobaMiSię w Polsacie

PodobaMiSię w Polsacie

W najbliższą sobotę, 12 marca o godz. 20.00 w kolejnej emisji polsatowskiego programu "Must be the music. Tylko Muzyka" zobaczymy siedlecki zespół PodobaMiSię.

Grupa doskonale znana w naszym mieście ma teraz wielką szansę zyskać popularność kilkumilionowej publiczności. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że siedlczanie grający muzykę z kręgu ska i reggae zyskali uznanie u wymagającego jury, w którym zasiadają: Olga Jackowska, Elżbieta Zapendowska, Wojtek Łozowski i Adam Sztaba.

- Na eliminacjach było dobrze, cztery razy tak - powiedział Marek Stańczuk. - Pani Elżbieta powiedziała: podoba mi się. Zespół tworzą: Michaił Wyrzykowski (Wyrzyk) - gitara rytmiczna, wokal, teksty; arek Stańczuk - akordeon, melodica, chórki. Albert Klejc - gitara basowa; Łukasz Maciborski (Mościborek) - saxofon altowy, klawisze; Jacek Noszczak - perkusja; Maciek Złoch (Złochu) - gitara solowa. Zespół PodobaMiSię powstał w 2007 roku w Siedlcach. Już po dwóch miesiącach działalności zespół zakwalifikował się do finałowego koncertu laureatów na festiwalu studenckim FAMA w Świnoujściu. Wykonuje muzykę autorską, z kręgu gatunków ska oraz reggae. PodobaMiSię to nie tylko muzyka. Do każdego koncertu siedleccy muzycy podchodzą indywidualnie, tworząc swoisty kabaret który ma za zadanie przenieść widza w niecodzienny świat groteski.

Źródło: dd

« Powrót