Aktualności

08-09-2012

Targi rolne w Siedlcach

Targi rolne w Siedlcach

Ponad 500 wystawców wzięło udział w XIX Międzynarodowych Dniach z Doradztwem Rolniczym, które odbyły się 8 i 9 września w Siedlcach. Największe na Mazowszu targi rolne odbyły się na terenach wokół nowego siedleckiego stadionu przy ul. Jana Pawła II. Imprezę odwiedziło blisko 80 tysięcy osób.

Hasło tegorocznej wystawy „Grupowe działanie – tradycja i przyszłość”. Impreza tradycyjnie organizowana przez siedlecki oddział MODR, a odbywająca się pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce przyciągnęła w tym roku rekordową liczbę wystawców prezentujących produkty rolne, maszyny, a także rękodzieło artystyczne, artykuły żywnościowe, środki ochrony roślin, rośliny ozdobne, ale także to wszystko co produkuje wieś i co jest produkowane specjalnie dla naszego rolnictwa. Według szacunków organizatorów przez dwa dni imprezę odwiedziło 80 tysięcy osób. Większość z nich zaskoczona była rozmachem targów i perfekcyjna organizacją, na co wpływ miała zmiana lokalizacji. Tereny wokół nowego siedleckiego stadionu na Błoniach sprawiły, że zarówno wystawcy, jak i zwiedzający mieli doskonałe warunki. Nie było także problemów z parkowaniem.
Oficjalnego otwarcia Dni z Doradztwem Rolniczym dokonali wspólnie prezydent Siedlec Wojciech Kudelski i dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Sylwester Grotkowski. Na otwarciu nie zabrakło parlamentarzystów ziemi siedleckiej – posłów Krzysztofa Tchórzewskiego i Krzysztofa W. Borkowskiego. Byli także przedstawiciele zaprzyjaźnionych samorządów: włoskiej Pescantiny i niemieckiego powiatu Oberhavel.
W ramach Dni z Doradztwem Rolniczym odbyła się także VIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, na której można było zobaczyć krowy mleczne, bydło mięsne, trzodę chlewną, szynszyle, króliki, ryby i drób ozdobny. Targi rolnicze to doskonała okazja do prezentacji osiągnięć Ziemi Siedleckiej i możliwości jej mieszkańców oraz do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów gospodarczych i zagranicznych. W czasie trwania wystawy zostanie przeprowadzonych i podsumowanych wiele konkursów ( m.in. „Najlepszy produkt ekologiczny”, „Najlepsze produkty tradycyjne Wschodniego Mazowsza”, „Piękna zagroda wizytówką wsi”, Hit XIX MDzDR). Na scenie można obejrzeć występy zespołów ludowych i artystycznych.
Organizatorami imprezy byli: Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Siedlcach, Miasto Siedlce, Powiat Siedlecki, Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o., Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Mazowiecki Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach, Agencja Rozwoju Miasta Siedlce.
 

Źródło: dd

« Powrót

Galeria