Aktualności

03-09-2012

Rok szkolny rozpoczęty

Rok szkolny rozpoczęty

Blisko 17 tysięcy uczniów siedleckich szkół rozpoczęło 3 września nowy rok szkolny. Z tej okazji prezydent Siedlec Wojciech Kudelski wystosował list skierowany do nauczycieli, pracowników oświaty, uczniów oraz ich rodziców.

Prezydent Wojciech Kudelski wziął udział w uroczystej inauguracji roku szkolnego w IV LO im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego. W trakcie swojego wystąpienia prezydent zwrócił uwagę na aktualny stan siedleckiej oświaty, która jest ewenementem na skalę krajową. W tym roku z budżetu miasta zostanie wydatkowanych dodatkowo 42 mln zł na funkcjonowanie siedleckich szkół i przedszkoli. Subwencja oświatowa z budżetu państwa nie pokrywa nawet płac nauczycieli i pracowników oświaty.
– Te 42 mln zł, które w tym roku przeznaczyliśmy z budżetu miasta na wsparcie działań oświatowych to zasługa wszystkich odpowiedzialnych za miejską edukację, zarówno radnych Rady Miasta, jak i pracowników samorządowych oraz nauczycieli. Bo wszyscy rozumieją, że inwestowanie w edukację, to inwestowanie w przyszłość. Na tej dziedzinie życia nie można oszczędzać. Można by było przecież za tą kwotę wybudować nowe, potrzebne drogi czy inne inwestycje miejskie. A kwota to niebagatelna, przypomnę tylko, że nowy stadion piłkarski z całym zapleczem kosztował miasto 28 mln, a budowa Aquaparku pochłonie 35 mln zł. Te 42 mln zł wydatkowane dodatkowo na realizację zadań oświatowych z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Nasz młodzież będzie lepiej wykształcona, lepiej przygotowana do życia i do rozpoczęcia drogi zawodowej.


Chciałbym przekazać także dobrą wiadomość dla całej społeczności „Żółkiewskiego”. Rada Miasta podjęła decyzję o rewaloryzacji budynku IV LO przy ul. Konarskiego. To dobra wiadomość, dla tych wszystkich, którzy rozpoczynają teraz naukę w tej szkole. Mogę zapewnić, że maturę będziecie zdawać w wyremontowanym już obiekcie przy ul Konarskiego. Kończąc chciałbym wszystkim uczniom życzyć, abyście zawsze, przez całe swoje życie znajdowali wokół siebie ludzi, którzy obdarzać was będą miłością
.

 

Załączniki:

« Powrót