Aktualności

24-08-2012

Rugbiści w Ratuszu

Rugbiści w Ratuszu

Przed inauguracyjnym meczem ekstraligi rugbiści MKS Pogoń Siedlce spotkali się 24 sierpnia z władzami Siedlec – prezydentem Wojciechem Kudelskim oraz jego zastępcami Anną Sochacką i Jarosławem Głowackim. Podczas prezentacji drużyny trener Stanisław Więciorek zapowiedział walkę o jak najwyższą lokatę. – Niektórzy eksperci widzą nas nawet na medalowej pozycji - powiedział trener siedleckich rugbistów.

Drużyna rugbistów MKS Pogoń Siedlce to beniaminek ekstraligi. Inauguracyjny mecz siedlczanie rozegrają na wyjeździe w sobotę, 25 sierpnia. Ich przeciwnikiem będzie aktualny Mistrz Polski Lechia Gdańsk. – Drużyna jest dobrze przygotowana do rozgrywek – powiedział trener Stanisław Więciorek. - Do zespołu powrócili nasi wychowankowie, którzy do tej pory grali w innych drużynach, pozyskaliśmy także nowych zawodników. Kadra zespołu jest jednak siedlecka, na 25 graczy, aż 21 to zawodnicy z naszego miasta.
Prezydent Wojciech Kudelski pogratulował rugbistom awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej i jego olbrzymie znaczenie dla promocji Siedlec. – Mam nadzieję, że wasze wyniki w ekstralidze spowodują, że na mecze będzie przychodzić coraz więcej kibiców, a w kraju będzie się mówiło o sukcesach siedleckich sportowców . Rugby do sport dla twardych i zdyscyplinowanych sportowców. Wymaga wiele pracy, treningu, poświęcenia i zaangażowania. Wiem, że Wam tego nie brakuje.
Prezydent zwrócił uwagę także na kwestie finansowania siedleckiego sportu. – W ostatnich czerech latach wydatki budżetu miasta na sport wzrosły z półtora miliona do siedmiu milionów w tym roku. Składa się na to system grantów i indywidualne stypendia dla najlepszych sportowców. Niestety kryzys daje znać o sobie także u nas. W przyszłym roku musimy te wydatki zmniejszyć przynajmniej o 20 procent. Dlatego chcemy przeprowadzić szerszą debatę o siedleckim sporcie z udziałem stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. Musimy wspólnie wypracować priorytety i określić dyscypliny, które będą otrzymywały wsparcie samorządowe.
W trakcie spotkania kapitan drużyny Adrian Chróściel dokonał prezentacji swoich kolegów i w ich imieniu zapewnił o twardej walce o jak najlepszą lokatę w ośmiozespołowej ekstralidze. Dyrektor klubu Dariusz Suski wręczył prezydentowi Wojciechowi Kudelskiemu koszulkę oraz pamiątkową statuetkę.
 

Źródło: dd

« Powrót

Galeria