Aktualności

20-08-2012

Festiwal Teatrów Ulicznych

Festiwal Teatrów Ulicznych

W niedzielę, 19 sierpnia w Siedlcach odbywała się piąta edycja Festiwalu Teatrów Ulicznych “pod Niebem”. Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zorganizował niepowtarzalne widowisko plenerowe z udziałem czterech zespołów teatralnych.

Wydarzenie ogląda corocznie coraz większe grono osób w każdym wieku i również tym razem siedlecka publiczność nie zawiodła. Festiwal swoim poziomem artystycznym i organizacyjnym dorównuje największym tego typu projektom w Polsce, uzupełniając lukę w ofercie kulturalnej miasta. Za jego pośrednictwem szerokie grono odbiorców ma kontakt ze sztuką ulicy przez co również staje się jej aktywnym uczestnikiem.

W tym roku na Festiwalu można było zobaczyć cztery prezentacje. Na początku obyła się barwna Parada Motyli w wykonaniu Teatru AKT z Warszawy. Wspólnym zabawom aktorów, dzieci i niejednokrotnie ich rodziców nie było końca. Chwilę później najmłodsi zobaczyli spektakl Kopciuszek oparty na motywach tekstów braci Grimm i Jana Brzechwy z muzyką Sergiusza Prokofiewa, który zaprezentował Teatr Animacji z Poznania. Po zachodzie słońca wartką akcją bogatą w grę ognia, świateł i muzyki bawił tym razem starszych widzów Teatr AKT, który zaprezentował spektakl PL4.

Na finał tegorocznego Festiwalu wystąpił Teatr Strefa Ciszy z Poznania w widowisku Salto Mortale. Mieszkańcy zobaczyli historię fortepianów, które pod koniec II wojny światowej miały być zrabowane przez sowieckich żołnierzy z niemieckiego jeszcze Szczecina. Ułożone wzdłuż torów, ciągnące się kilometrami nigdy nie doczekały się jednak wywiezienia w głąb Rosji, stając się niemym symbolem zapomnienia.

 

 

Andrzej Kułak
Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach

 

FOTO: Artur i Daniel Klepaccy

 

Źródło: MOK

« Powrót

Galeria