Aktualności

04-09-2012

XIX Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym

XIX Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym

Od 8 do 9 września na terenach Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki w Siedlcach przy ul. Jana Pawła II 6 organizowane będą XIX Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym. Hasło tegorocznej wystawy „Grupowe działanie – tradycja i przyszłość”.

W trakcie Dni z Doradztwem Rolniczym zmieniona zostanie organizacja ruchu w okolicach Błoni Siedleckich. Zamieszczona poniżej mapka pokazuje rozmieszczenie poszczególnych wystaw oraz parkingów.

 

Wystawa połączona będzie z VIII Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych, na której będzie można zobaczyć, m.in. konie, krowy mleczne, bydło mięsne, trzodę chlewną, szynszyle, króliki, ryby, drób ozdobny.

Organizatorami imprezy są: Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Siedlcach, Miasto Siedlce, Powiat Siedlecki, Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o., Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Mazowiecki Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach.

Wystawa kolekcji roślin, maszyn rolniczych oraz prezentacje rękodzieła i rzemiosła ludowego znajdą się w programie wystawy rolniczej.

Uczestnikami tegorocznych MDzDR będą firmy handlowe i usługowe pracujące na rzecz rolnictwa, drobni wytwórcy, wystawcy zwierząt hodowlanych i gospodarskich. Zgodnie z hasłem przewodnim tego przedsięwzięcia, nawiązującym do grupowego działania – zostaną zwiedzającym zaprezentowane grupy producentów rolnych, licznie działające w regionie siedleckim.

Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym to doskonała okazja do prezentacji osiągnięć Ziemi Siedleckiej i możliwości jej mieszkańców oraz do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów gospodarczych i zagranicznych. W minionych latach gościliśmy delegacje zagraniczne z: Włoch, Francji, Ukrainy, Niemiec i Białorusi. W czasie trwania wystawy zostanie przeprowadzonych i podsumowanych wiele konkursów ( m.in. „Najlepszy produkt ekologiczny”, „Najlepsze produkty tradycyjne Wschodniego Mazowsza”, „Piękna zagroda wizytówką wsi”, Hit XIX MDzDR). Na scenie można będzie obejrzeć występy zespołów ludowych i artystycznych.

Wystawa rolnicza w Siedlcach to również okazja by pokazać dorobek wielu pokoleń. Zwiedzający mają możliwość degustacji zdrowych i smacznych potraw regionalnych.

Nadal głównym celem organizacji wystawy rolniczej w Siedlcach jest umożliwienie rolnikom zdobycia pełnej i nowoczesnej wiedzy. Dni z Doradztwem Rolniczym po raz kolejny dadzą im okazję poznania najnowszego sprzętu, nowych mieszanek pasz i środków ochrony roślin. Tutaj dowiedzą się też o tym, gdzie znajdują się najlepsze w regionie hodowle. Będą mogli zapytać o nowoczesne technologie produkcji, o efektywne stosowanie zabiegów, nawozów i herbicydów, o możliwości skorzystania z kredytów i dofinansowań unijnych.

Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji pod nr tel. 25 640 09 11, 25 640 09 22, 25 640 09 24.

« Powrót