Aktualności

16-06-2012

Tomasz Jaszczuk - Mistrzem Polski

Tomasz Jaszczuk z MKS Pogoń Siedlce, na rozgrywanych w Bielsku-Białej lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski wygrał konkurs skoku w dal bardzo dobrym wynikiem 8.05. W biegu na 1500 m. Lidia Chojecka zajęła drugie miejsce.

Dwudziestolatek z Siedlec nadal walczy o uzyskanie minimum na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Przypomnijmy, że wynosi ono 8.20, ale Tomkowi brakuje coraz mniej do tego rezultatu. W Mistrzostwach Polski w biegu na 1500 m wystartowała także Lidia Chojecka. Zawodniczka Pogoni była w tej konkurencji druga z rezultatem 4.07.86. Zwyciężyła Renata Pliś z Maratonu Świnoujście wynikiem 4:06.96. MKS  Pogoń w klasyfikacji drużynowej MP  zajęła 27 miejsce.

Lidia Chojecka i Tomasz Jaszczuk znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, które rozegrane zostaną od 27 czerwca do 1 lipca w Helsinkach.