Aktualności

11-06-2012

Perfect na IV Rock Open Air Festival

Perfect na IV Rock Open Air Festival

Krakowski zespół Clock Machine zdobył tegoroczne Grand Prix IV Siedleckiego Rock Open Air Festival. W sobotę, 9 czerwca na Placu Sikorskiego niepodzielnie panowała muzyka rockowa, a gwiazdą wieczoru była legenda polskiego rocka - grupa Perfect, na której koncert przybyło ponad pięć tysięcy fanów.

Sobotnie wydanie tegorocznych Dni Siedlec było przede wszystkim gratką dla fanów ostrych brzmień, a to za sprawą czwartej już edycji ogólnopolskiego festiwalu Rock Open Air. W odróżnieniu od lat ubiegłych, w tym roku artyści biorący udział w imprezie gościli w centrum Siedlec na Placu Sikorskiego. Na dużej scenie zaprezentowało się 6 zespołów, które konkurowały o główną nagrodę imprezy – 6 tysięcy złotych, a także uznanie jury, w skład którego w tym roku weszli: Waldemar Koperkiewicz – pomysłodawca festiwalu i jego dyrektor artystyczny, Grzegorz Skwarek dyrektor strategiczny Katolickiego Radia Podlasie, Mariusz Orzełowski Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki, Tomasz Markiewicz dziennikarz, Piotr Mikołajczak, znany kompozytor i aranżer, a także Dariusz Kozakiewicz, gitarzysta Perfectu. Wojciech Hoflik wieloletni dyrektor TVP ogłaszając wyniki przyznał, że poziom tegorocznego festiwalu był naprawdę wysoki. - Zabrzmi to jak usprawiedliwianie się ale to nie był łatwy wybór, wszystkie zespoły naprawdę świetnie się zaprezentowały. Tomasz Markiewicz stwierdził, że Clock Machin przekonał ostatecznie świeżością brzmienia, doskonałym warsztatem muzycznym, zaprezentował najbardziej nowoczesny kierunek w muzyce. – Ich piosenki, brzmią jak zapowiedzi przebojów, które za chwilę usłyszymy w radio i telewizji.
Wyróżnienie i nagrodę 2 tysięcy złotych wywieźli z Siedlec Białorusini z zespołu The Toobes. W trakcie festiwalu można było usłyszeć poprzednich laureatów. Zespół Plan, z niesamowitą wokalistką Anną Zielińską, na życzenie publiczności musiał kilkakrotnie bisować, a ulubieńcy siedleckich fanów rocka z zespołu Upstream, doskonale rozkręcili publiczność przed główną atrakcją wieczoru.
Kilka minut po 21 zabrzmiały pierwsze riffy Perfectu. Na Grzegorza Markowskiego i jego kolegów czekało wówczas ponad 5 tysięcy siedleckich fanów. Wśród nich można było spotkać przedstawicieli wszystkich pokoleń, od uczniów i studentów po osoby, którym przeboje Perfectu towarzyszą od młodości. „Autobiografia”, „Ale wkoło jest wesoło”, „Nie płacz Ewka” - te i wiele innych przebojów ponownie połączyły we wspólnej zabawie pokolenia Siedlczan.
Sobotni wieczór zakończył się pokazem sztucznych ogni.
 

Źródło: pm

« Powrót

Galeria