Aktualności

11-06-2012

Odznaczenia dla krwiodawców

Odznaczenia dla krwiodawców

Prawie sto osób, podczas trwającego w niedzielę, 10 czerwca w siedleckim amfiteatrze Festynu oddało honorowo krew. Kulminacją obchodów święta krwiodawców był koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który po raz kolejny zachwycił publiczność.

Zarząd Rejonowy PCK już po raz dziewiąty zorganizował Festyn „Krew dla miasta i powiatu siedleckiego”. Impreza jak zwykle odbyła się w siedleckim amfiteatrze. Rano można było oddać krew w ambulansie PCK, ale także podać się badaniom lekarskim, zmierzyć ciśnienie krwi i poziom cukru. Po południu odbyły się występy w ramach IX Festiwalu Dziecięcego. Jak zwykle podczas imprezy organizowanej przez PCK odbyło się wręczenie odznaczeń i pucharów dla krwiodawców, sponsorów i sympatyków PCK. Szkoda tylko, że nie wręczono krwiodawcom wysokich odznaczeń państwowych przyznanych przez Prezydenta RP.
Pewne niedostatki organizacyjne zrekompensował za to koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Siedlczanie już po raz kolejny mogli wysłuchać tego znakomitego zespołu i trzeba przyznać, że każdego roku do programu wprowadzane są nowe, interesujące elementy.
 

Źródło: dd

« Powrót

Galeria