Aktualności

09-06-2012

Czar starych aut

Czar starych aut

Prawie sto zabytkowych pojazdów – samochodów i motocykli - wzięło udział w III Siedleckim Zlocie Pojazdów Zabytkowych „Mrowisko 2012”, który odbył się 9 czerwca. Kierowcy w barwnej kawalkadzie przejechali ulicami Siedlec na parking przy stadionie na Błoniach. Po południu można było oglądać automobile na ul. Kilińskiego.

Okazuje się, że w Siedlcach i najbliższej okolicy jest sporo pasjonatów starych, zabytkowych samochodów i motocykli. Siedlczanie mogli o tym przekonać się podczas tegorocznych Dni Siedlec. 9 czerwca automobiliści przejechali ulicami miasta na parking przy stadionie na Błoniach. Swoimi pochodzącymi często jeszcze z lat trzydziestych zeszłego stulecia wzbudzali zachwyt i uznanie czekających na ich przejazd kierowców i przechodniów. A było w tym roku na co popatrzeć, gdyż na zlocie, którego organizatorem jest siedlecki Classic Mustang pojawiło się 60 starych samochodów i 30 motocykli.
Licznie reprezentowane były samochody z czasów PRL. Niektórzy poczuli się nawet jak na giełdzie samochodowej przed trzydziestu laty. Dziarsko prezentowały się stare Warszawy, Maluchy, czy Fiaty 125p, były polonezy, wartburgi i trabanty. To właśnie one przed laty królowały na polskich szosach. Niegdyś pospolite, dziś zyskują status zabytków. Zostały poddane przez ich właścicieli gruntownym remontom i z powodzeniem jeszcze jeżdżą po siedleckich ulicach. Były też wozy amerykańskie i zachodnioeuropejskie z okresu powojennego.
 

Źródło: dd

« Powrót