Aktualności

08-06-2012

Wspólne kibicowanie na Placu Sikorskiego

Wspólne kibicowanie na Placu Sikorskiego

Kilka tysięcy osób przybyło na Plac Sikorskiego 8 czerwca by kibicować biało – czerwonym w meczu otwarcia Euro 2012. - Remis z Grecją nie jest tragedią, Euro dopiero się zaczyna - mówili pod meczu siedleccy kibice. Transmisja na telebimie, ogródki gastronomiczne i koncerty to przypomnienie Dni Siedlec sprzed czterech lat.    

Zmagania naszej drużyny narodowej z Grecją poprzedził w tym dniu koncert siedleckiej grupy „PodobaMiSię”. Żywiołowa, bardzo energetyczna muzyka w wykonaniu finalistów „Must by the Music” była doskonałym wprowadzeniem w klimat zbliżającego się spotkania. Do rytmów muzyki bawił się tłum kibiców ubranych w biało czerwone szaliki, kapelusze i koszulki narodowe.
Dokładnie o godzinie 18.00 zabrzmiał pierwszy gwizdek Euro 2012, a Polacy rozpoczęli bój o punkty z Grekami. Mecz otwarcia dostarczył wielu emocji. Było w nim wszystko: bramki, rzuty karne, a także czerwone kartki. Remis 1:1 to nie dramat, ale wśród kibicujących można było zobaczyć lekkie rozczarowanie i niedosyt. Tym bardziej, że w pierwszej połowie, po świetnej grze naszych, prawie wszyscy byli pewni zwycięstwa.
Wspólne oglądanie meczu było mocnym punktem tegorocznych Dni Siedlec. Mimo niepewnej pogody i przelotnych opadów, wszystkim dopisywał humor. Na Placu Sikorskiego, wspólnie z mieszkańcami, mecz obejrzeli również przedstawiciele władz miasta: prezydent Wojciech Kudelski wraz z zastępcami Anną Sochacką i Jarosławem Głowackim, przewodniczący Piotr Karaś, poseł Jacek Kozaczyński, sekretarz Sławomir Marchel, a także goszczące w Siedlcach delegacje miast partnerskich z Rosji, Słowacji i Włoch.
Po zakończeniu spotkania euforii nie było. Niektórzy śpiewali nawet „Polacy nic się nie stało”. Przeważał jednak optymizm i wiara w punkty, jakie nasi będą mieli okazję zdobyć w kolejnych meczach. Dobry nastrój poprawił wszystkim finał tego dnia – muzyczne show w wykonaniu Marcina Sójki i jego przyjaciół z Teatru ES i Caro Dance. „Giganci Piosenki” – ten tytuł niech będzie dobrą wróżbą na dalsze zmagania Biało – Czerwonych. Kolejne emocje piłkarskie na Placu Sikorskiego z udziałem naszej drużyny już 12 czerwca w meczu z Rosją. Warto się wybrać i wspólnie dopingować reprezentantów Polski.
 

« Powrót

Galeria